Menu restauracji w Google Maps

Wiadomość z ostatniej chwili!

Kto jeszcze nie zadbał o ładne i przejrzyste menu – to dobry czas, żeby o tym pomyśleć.

W Google Maps wchodzi nowość dla lokali gastronomicznych, czyli prezentacja oferty restauracji.

Wiadomo, że Google cały czas ewoluuje i co rusz zaskakuje nowymi funkcjonalnościami. Tym razem mapy Google wzbogacą się o fotografie kart menu prezentowanych lokali.

Kto z restauratorów jeszcze nie zadbał o ten typ prezentacji swojego lokalu, to czas najwyższy by to zrobił. Nowością jest też to, że goście, będą mogli dodawać fotografie poszczególnych dań oraz komentować je i oznaczać.

Dotąd oczywiście można było zobaczyć wizytówkę lokalu, zwiedzić go wirtualnie, obejrzeć otoczenie itd. To znamy już wszyscy. Teraz będzie można wyszukiwać lokal jeszcze po np. popularnych daniach i ich zdjęciach. Ale ta zmiana przynosi nie tylko dobre wieści związane z możliwością szerszej reklamy lokalu. Obecnie z poziomu map Google, będzie można komentować dania, zgłaszać problemy związane z nimi, własne odczucia i opinie. Pozwoli to też często na porównanie dań w stosunku np. do oferty oficjalnej na stronie lokalu.

Z jednej strony to świetna wiadomość, z drugiej rosną wymagania wobec restauratorów. Google ma przecież ogromny zasięg i to co tu jest dobre lub złe ma wpływ na wielu odwiedzających.

Jesteśmy ciekawi jak wpłynie to na rynek gastronomiczny. Czas pokaże. Warto niemniej przygotować się do tych zmian i zawczasu spojrzeć krytycznie np. na menu czy zdjęcia potraw z naszego lokalu.

 

W zaprojektowaniu nowego menu dla Państwa lokalu pomoże GASTROMARKETING.PL

przedsiębiorca, marketer, UX, grafik, projektant, publicysta, pizzaiolo:)
Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku. Zna również język włoski i niemiecki.
Często nazywany „człowiekiem orkiestrą”. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone okulary oraz wieczny uśmiech.
Ekspert od wielu lat związany z branżą HoReCa (Hotele Restauracje Catering).
Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Doradza firmom takim jak: IKEA, KAUFLAND, BP i CINEMA CITY.
Prywatnie – podróżnik, aktywista, liberał, miłośnik squasha oraz zapalony rowerzysta. Entuzjasta nowych technologii oraz nowoczesnego, ergonomicznego i funkcjonalnego designu.
KONTAKT:
T: +48 / 535 427 876
E: ceo@horecaplus.pl
W: https://horecaplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *