„ODMRAŻANIE GOSPODARKI” – OTWARCIE RESTAURACJI 18/05/2020

Polski rząd szykuje sie do wprowadzenia trzeciego etapu tzw. „odmrażania gospodarki” i częściowego otwarcia lokali gastronomicznych w całej Polsce. Planowane jest umożliwienie działalności m.in restauracjom, barom i kawiarniom, ale pod warunkiem spełnienia 3 wymogów:

1. Aby przyjąć gości lokal musi zapewnić obsługe kelnerską. Jeżeli takiej obsługi nie posiada to działalność nie będzie mogła być prowadzona. Utrzymana zostanie możliwość przygotowywania posiłków do odbioru osobistego lub z dostawą do klienta.

2. Stoliki, przy których zasiądą goście będą musiały być oddalone od siebie o co najmniej 2 metry.

3. Dopuszczalne będzie przebywanie gości i konsumpcja posiłków wyłacznie w ogródkach zewnętrznych.

Jak na razie nie ma informacji, aby goście musieli posiadać rękawiczki i maseczki.

Restauracje, które nie posiadają ogródka lub nie spełniają któregokolwiek z wymogów nie będą mogły jeszcze przyjąć gości.

Rząd planuje rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo również w takich obiektach. Szczegóły poznamy wkrótce.

Materiały publikowane na blogu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane wyłącznie ze wskazaniem źródła informacji.

przedsiębiorca, marketer, UX, grafik, projektant, publicysta, pizzaiolo. Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku. Często nazywany „człowiekiem orkiestrą”. Ekspert od wielu lat związany z branżą HoReCa (Hotele Restauracje Catering). Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Doradza firmom takim jak: IKEA, KAUFLAND, BP i CINEMA CITY. Prywatnie – podróżnik, aktywista, liberał, miłośnik squasha oraz zapalony rowerzysta. Entuzjasta nowych technologii oraz nowoczesnego, ergonomicznego i funkcjonalnego designu. GASTROMARKETING.PL tel. +48 / 51 347 88 88 https://gastromarketing.pl ::: HORECA+ tel. +48 / 889 30 40 50 https://horecaplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *