Czy można stosować młynki koloidalne w gastronomii?

W Polsce obowiązuje zakaz stosowania młynków koloidalnych w gastronomii, a także w zakładach produkcji i obrotu żywnością. Zakaz ten wynika z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie gromadzenia, transportu, przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów komunalnych (Dz.U. z 2013 r. poz. 1535). Zgodnie z rozporządzeniem, odpady organiczne z gastronomii powinny być zbierane do worków biodegradowalnych i przekazywane do instalacji termicznego przekształcania odpadów.

Zakaz stosowania młynków koloidalnych w gastronomii ma na celu ochronę środowiska naturalnego. Odpady organiczne z kuchni, takie jak obierki, kości, czy skorupki jaj, nie powinny być mieszane z odpadami kuchennymi, takimi jak resztki jedzenia, papier, czy plastik. Rozdrabnianie odpadów organicznych w młynkach koloidalnych może prowadzić do ich przedostawania się do wód gruntowych i ścieków, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Pomimo obowiązującego zakazu, w niektórych lokalach gastronomicznych można spotkać młynki koloidalne. W takim przypadku właściciel lokalu może narazić się na karę grzywny w wysokości do 5000 zł.

przedsiębiorca, marketer, UX, grafik, projektant, publicysta, pizzaiolo:) Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku. Zna również język włoski i niemiecki. Często nazywany „człowiekiem orkiestrą”. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone okulary oraz wieczny uśmiech. Ekspert od wielu lat związany z branżą HoReCa (Hotele Restauracje Catering). Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Doradza firmom takim jak: IKEA, KAUFLAND, BP i CINEMA CITY. Prywatnie – podróżnik, aktywista, liberał, miłośnik squasha oraz zapalony rowerzysta. Entuzjasta nowych technologii oraz nowoczesnego, ergonomicznego i funkcjonalnego designu. KONTAKT: T: +48 / 535 427 876 E: ceo@horecaplus.pl W: https://horecaplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *