Czy ZNS ma prawo sprawdzać zgodność z miejscowym planem zagospodarowania?

Nie, zapobiegawczy nadzór sanitarny nie ma prawa sprawdzać zgodności z miejscowym planem zagospodarowania. Zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 1985 r. o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2021 r. poz. 2069), zadaniem inspekcji sanitarnej jest zapobieganie chorobom zakaźnym i ich rozprzestrzenianiu się, a także ochrona zdrowia publicznego. Do zadań inspekcji sanitarnej należy m.in. kontrolowanie stanu sanitarnego obiektów użyteczności publicznej, w tym zakładów pracy, zakładów zbiorowego żywienia, obiektów budowlanych, miejsc rekreacji i wypoczynku, a także kontrolowanie stanu sanitarnego żywności i paszy.

Zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest natomiast sprawdzana przez organy administracji architektoniczno-budowlanej, w tym starostę lub prezydenta miasta. Organy te mają obowiązek sprawdzania, czy obiekt budowlany lub jego usytuowanie jest zgodne z przepisami prawa, w tym z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

W związku z powyższym, kontrola zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nie należy do zakresu działania inspekcji sanitarnej.

przedsiębiorca, marketer, UX, grafik, projektant, publicysta, pizzaiolo:) Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku. Zna również język włoski i niemiecki. Często nazywany „człowiekiem orkiestrą”. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone okulary oraz wieczny uśmiech. Ekspert od wielu lat związany z branżą HoReCa (Hotele Restauracje Catering). Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Doradza firmom takim jak: IKEA, KAUFLAND, BP i CINEMA CITY. Prywatnie – podróżnik, aktywista, liberał, miłośnik squasha oraz zapalony rowerzysta. Entuzjasta nowych technologii oraz nowoczesnego, ergonomicznego i funkcjonalnego designu. KONTAKT: T: +48 / 535 427 876 E: ceo@horecaplus.pl W: https://horecaplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *