EFSA – europejski Sanepid

EFSA to skrót od European Food Safety Authority (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności). Jest to niezależna agencja Unii Europejskiej, która zajmuje się doradztwem naukowym na temat istniejących i pojawiających się zagrożeń związanych z łańcuchem żywnościowym. EFSA została powołana w 2002 roku i ma siedzibę w Parmie we Włoszech.

Głównym zadaniem EFSA jest wydawanie niezależnych i obiektywnych opinii naukowych na temat bezpieczeństwa żywności. Opinie te są wykorzystywane przez instytucje UE do podejmowania decyzji dotyczących bezpieczeństwa żywności, takich jak przepisy dotyczące żywności, kontrola żywności i edukacja konsumencka.

EFSA prowadzi również badania naukowe nad bezpieczeństwem żywności i opracowuje narzędzia do oceny ryzyka. Agencja współpracuje również z naukowcami z całego świata, aby zapewnić, że jej opinie są oparte na najnowszych badaniach naukowych.

EFSA jest ważną agencją UE, która pomaga zapewnić, że żywność w Unii Europejskiej jest bezpieczna dla konsumentów.

Oto kilka konkretnych przykładów tego, jak EFSA pomaga zapewnić bezpieczeństwo żywności w UE:

  • EFSA wydała opinie naukowe na temat bezpieczeństwa nowych żywności i żywności modyfikowanej genetycznie.
  • EFSA prowadzi badania naukowe nad zagrożeniami związanymi z łańcuchem żywnościowym, takimi jak bakterie chorobotwórcze, pestycydy i zanieczyszczenia.
  • EFSA opracowuje narzędzia do oceny ryzyka, które pomagają organom UE oceniać ryzyko związane z żywnością.

EFSA jest otwarta dla opinii publicznych. Agencja przyjmuje uwagi od obywateli UE na temat bezpieczeństwa żywności. EFSA publikuje również informacje o swojej pracy na swojej stronie internetowej.

przedsiębiorca, marketer, UX, grafik, projektant, publicysta, pizzaiolo:) Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku. Zna również język włoski i niemiecki. Często nazywany „człowiekiem orkiestrą”. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone okulary oraz wieczny uśmiech. Ekspert od wielu lat związany z branżą HoReCa (Hotele Restauracje Catering). Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Doradza firmom takim jak: IKEA, KAUFLAND, BP i CINEMA CITY. Prywatnie – podróżnik, aktywista, liberał, miłośnik squasha oraz zapalony rowerzysta. Entuzjasta nowych technologii oraz nowoczesnego, ergonomicznego i funkcjonalnego designu. KONTAKT: T: +48 / 535 427 876 E: ceo@horecaplus.pl W: https://horecaplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *