Czym jest Veganuary?

Veganuary to coroczna kampania, która zachęca ludzi do przejścia na dietę wegańską przez cały styczeń. Kampania została zapoczątkowana w 2014 roku przez brytyjską organizację non-profit Veganuary.

Celem kampanii jest promowanie weganizmu jako zdrowej i zrównoważonej diety. Veganuary zapewnia uczestnikom kampanii wsparcie i informacje, które mają pomóc im w przejściu na dietę wegańską.

Kampania Veganuary cieszy się coraz większą popularnością. W 2023 roku wzięło w niej udział ponad 620 000 osób z całego świata.

Korzyści z przejścia na dietę wegańską:

  • Zdrowie: dieta wegańska jest bogata w błonnik, witaminy i minerały, które są ważne dla zdrowia. Może pomóc w obniżeniu ryzyka chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy typu 2 i niektórych rodzajów nowotworów.
  • Środowisko: produkcja mięsa i produktów mlecznych ma duży wpływ na środowisko. Przejście na dietę wegańską może pomóc w zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych, zanieczyszczenia powietrza i zużycia wody.
  • Etyka: wiele osób decyduje się na dietę wegańską z powodów etycznych. Chcą uniknąć cierpienia zwierząt hodowanych na fermach przemysłowych.

Veganuary to dobry pomysł na to, aby wdrożyć lub rozpromować wegańskie menu w Waszych lokalach gastronomicznych.

veganuary.com

przedsiębiorca, marketer, UX, grafik, projektant, publicysta, pizzaiolo:) Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku. Zna również język włoski i niemiecki. Często nazywany „człowiekiem orkiestrą”. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone okulary oraz wieczny uśmiech. Ekspert od wielu lat związany z branżą HoReCa (Hotele Restauracje Catering). Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Doradza firmom takim jak: IKEA, KAUFLAND, BP i CINEMA CITY. Prywatnie – podróżnik, aktywista, liberał, miłośnik squasha oraz zapalony rowerzysta. Entuzjasta nowych technologii oraz nowoczesnego, ergonomicznego i funkcjonalnego designu. KONTAKT: T: +48 / 535 427 876 E: ceo@horecaplus.pl W: https://horecaplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *